Nasza pyszna grecka przygoda

smaki-grecji.pl_Kalamata

Witajcie na naszym blogu! Jak to zwykle z nami bywa, nie chcieliśmy, żeby nazywał się po prostu BLOG. Stąd pomysł, żeby zaczerpnąć inspirację prosto z Grecji! Możecie więc krzyknąć jak Grecy OPA, bo zapowiadane przez nas zmiany, wreszcie możemy pokazać Wam w całej okazałości.

Od początku roku na naszym facebookowym profilu sygnalizowaliśmy, że intensywnie pracujemy. Nad czym? Teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy! Przed Wami nowy, choć od lat znany, sklep z greckimi produktami, nowa strona internetowa i miejsce, dzięki któremu poznacie lepiej smaki Grecji.

Chcemy pokazać Wam, że w Grecji można zakochać się po uszy! Jeżeli tak jak my kochacie ją za niesamowitych ludzi, cudowne plaże, słońce i przede wszystkim pyszne jedzenie – mamy ze sobą dużo wspólnego!

.

Dlaczego OPA?

Grecy znani są z miłości do długich biesiad w gronie  znajomych. Greckie wesela gromadzą często setki gości, a jedzenie na rodzinnych imprezach gra główną rolę. Nic więc dziwnego, że gdy do tego dołącza jeszcze tradycyjna muzyka i tańce, Grecy z radości krzyczą OPA!

Samo słowo OPA nie ma polskiego tłumaczenia, można porównać je do góralskiego HEJ!

OPA jest dla Greków bardzo charakterystyczne i można usłyszeć je na prawie każdym kroku. Mamy nadzieję, że i Wy na wieść o tym, że nasze greckie produkty jadą do Was, będziecie z radości krzyczeć właśnie OPA!

O czym będziemy pisać? 

Słońce, plaże i najlepsze na świecie:

To właśnie Grecja, a my  chcemy pokazać Wam ją od naprawdę pysznej strony. Polsko – grecka przyjaźń może trwać naprawdę długo! Sami się o tym przekonaliśmy, bo greckie produkty towarzyszą nam na co dzień już od wielu lat.

Zobaczycie więc, jak wygląda Grecja od kuchni, na czym polega magia jej produktów i przekonacie się, że można łączyć je z polską, kulinarną tradycją. Grecką kuchnię i zwyczaje znaliśmy już wcześniej, zanim zdecydowaliśmy się na prowadzenie sklepu. Smaki Grecji to dla nas świeże produkty, które pochodzą z małych, rodzinnych gospodarstw, to magia przyrządzania kawy frappe i ser halloumi, który zamiast kiełbasy może pojawić się na polskim grillu.

Pokażemy Wam, jak korzystać z greckich produktów, do czego możecie je wykorzystać i jak korzystają z nich Grecy. Dowiecie się o zwyczajach, ciekawostkach i przepisach.

smaki-grecji.pl_nasza grecka przygoda

Dajemy słowo, że to będzie naprawdę pyszna przygoda!