KALIMERA

grecki ornament

SMAKI-GRECJI.PL – nasza historia

    Według starożytnych Greków  ludzki los był w rękach bogini Tyche. Nie wiemy jednak, czy to właśnie ona czuwała nad nami podczas jednej z podróży do Grecji, do małego miasteczka na Półwyspie Peloponez. Jedno jest pewne, jeśli nawet maczała w tym swoje palce, nie możemy narzekać! Dlaczego? Dlatego, że to właśnie wtedy postanowiliśmy nieco zmienić kierunek, w którym popłynęło nasze życie zawodowe.

Produkty, którymi dzisiaj dzielimy się z Wami, znaliśmy długo przed tym, zanim zaczęliśmy je sprzedawać. Choć mijały lata, my ciągle byliśmy pod wrażeniem ich wysokiej, niezmiennej jakości i doskonałego smaku. Kiedy pojawiła się przed nami możliwość ich dalszej sprzedaży, wiedzieliśmy, że właśnie tym chcemy się zajmować.

Chociaż w Grecji popularne jest powiedzenie siga siga  – czyli powoli, powoli, decyzję o przejęciu sklepu podjęliśmy w mgnieniu oka. Tak zaczęła się nasza wielka, grecka przygoda i dzisiaj robimy to, co kochamy najbardziej. Greckie produkty z naszego sklepu znamy „na wylot”, lecz o Grecji nie wiemy jeszcze wszystkiego. Na swojej drodze spotykamy jednak fantastycznych ludzi, dzięki którym poznajemy nowe smaki i przede wszystkim zakochujemy się w Grecji coraz bardziej. Nic w tym dziwnego, bo nie trudno pokochać ją za oliwę z oliwek, aksamitne greckie jogurty, kawę frappe, dobrą Retsinę, wieczorne biesiady i otwartość ludzi, którzy sprawiają, że czujemy się tam, jak w domu.

Produkty, które możecie kupić w naszym sklepie, pochodzą z małych, tradycyjnych gospodarstw i plantacji. To czuć na talerzu, bo uwielbiamy grecką kuchnię za szczerość i autentyczność. Te cechy greckich smaków chcemy wpleść w polskie tradycje kulinarne. Wierzymy, że połączenie tych dwóch światów jest nie tylko możliwe, ale i pyszne!

Nasza ekipa

Jeśli chodzi o naszą codzienną pracę, śmiało możemy stwierdzić, że Hania to twarz Smaków Grecji oraz serce. Irek to rozum. Uzupełniamy się wzajemnie, dopingujemy i równie często się kłócimy! Jednak  to rozum czasami podpowiada, żeby odpocząć i zwolnić. Trudno jednak nas zatrzymać. Dlaczego?

Hania

Uwielbiam pracować i łączyć pasję do dobrego jedzenia ze spotkaniami z przyjaciółmi i znajomymi. Wizja smukłej sylwetki schodzi jednak na drugi plan, gdy w grę wchodzi biesiadowanie przy stole pełnym greckich przysmaków, śmiechu i dobrego wina.

Irek

Irek kocha swoją pracę, ale równie dobrze mógłby mieszkać na stałe w Grecji, prowadząc leniwe życie pełne dobrej kawy, wina i owoców morza.

smaki-grecji.pl_Michalina

Michalina

Michalina to godny następca swoich rodziców, czyli nas. Ma już zadatki na świetnego sprzedawcę, więc nie musimy się martwić o kontynuowanie naszej pasji.

Kali Orexi – smacznego!

Wcześniej nie wyobrażaliśmy sobie pobytu w Grecji bez rozkoszowania się smakiem sera feta, soczystych pomidorów i oliwy z oliwek. Dzisiaj mamy je codziennie na wyciągnięcie ręki, a przede wszystkim możemy dzielić się nimi również z Wami.

Sklep internetowy to nie jedyny kierunek naszej działalności detalicznej. Wiosną i latem możecie nas spotkać na najważniejszych festiwalach smaków i targach żywności. Na co dzień jesteśmy też dostępni w Komornikach k. Poznania i regularnie, raz w miesiącu w Warszawie na naszym stoisku w galerii Blue City, poziom -1. Poza tym, choć często nie macie tej świadomości, nasze produkty zjadacie w niejednej kawiarni, restauracji czy burgerowni w Polsce.

Czasem (szczególnie w okresie letnim) wydaje nam się, że prowadzimy trochę koczowniczy tryb życia, ale żadne piękne opowieści, które właśnie czytacie, nie zastąpią naszych spotkań z Wami i chwil, kiedy widzimy Wasze reakcje po spróbowaniu naszych greckich smaków.

Kiedy raz odwiedzicie Grecję, będziecie chcieli wracać tam coraz częściej. Z nami greckie wakacje będziecie mieć codziennie. Przynajmniej na talerzu!

Kali Orexi – smacznego!

Hania, Irek, Michalina